Kategorie
1-combinata-home 2-banner-oleje 3-banner-prodejny 4-banner-naradi 5-banner-sluzby 6-banner-autodoprava

RENOLIN B15 VG46 - 205l

RENOLIN B15 VG46 - 205l
Výrobce: Fuchs
Číslo produktu:
Dostupnost: 12
Cena: 14 139 Kč
Bez daně: 11 685 Kč
Množství:  
   - NEBO -   

Vysoce jakostní hydraulický olej HLP a mazací olej CLP.

Popis produktu:

Spolehlivá funkce a provozní bezpečnost hydraulických zařízení závisí do značné míry na jakosti oleje. Kromě přenosu sil musí provozní látka také těsnit, chladit a mazat. Vzhledem k tomu, že hydraulické oleje jsou v provozních podmínkách vystaveny vysokému zatížení, musejí splňovat mnoho požadavků. Tyto požadavky si musejí uchovat po celou dobu používání, aby bránily tvorbě nežádoucích reakčních produktů. Minimální požadavky kladené na hydraulické oleje typu HLP jsou stanoveny DIN 51 524-2. Produkty této skupiny jsou popsány jako hydraulické oleje HLP pro použití v hydraulických zařízeních s převážně hydrostatickým pohonem, v nichž dochází k vysokému tepelnému zatížení, kde je nutné v důsledku přístupu vody počítat s korozí a kde čerpadla nebo hydrostatické motory vzhledem k jejich konstrukci nebo provozním podmínkám vyžadují oleje s přísadami snižujícími opotřebení v podmínkách smíšeného tření.

Oleje řady RENOLIN VG jsou vyrobeny na bázi rozpouštědlových rafinátů vysoce odolných vůči stárnutí. Oleje řady RENOLIN VG v mnoha bodech splňují a překračují požadavky na hydraulické oleje typu HLP.

Hlavní přednosti olejů řady RENOLIN VG:

1. Vysoká oxidační stabilita a odolnost vůči stárnutí

Ve vysokotlakých hyraulických zařízeních, zejména v případě nádrží malého objemu, mohou být teploty oleje 80°C i vyšší. Při nedostatečné odolnosti hydraulického oleje proti oxidaci se tvoří škodlivé produkty chemických reakcí, které vedou k okyselení oleje. V důsledku jejich polymerizace dochází k nárustu viskozity a dochází rovněž k tvorbě lakových úsad na ventilech a regulačních prvcích. Oleje řady RENOLIN VG jsou vyrobeny z rozpouštědlových rafinátů velmi odolných vůči stárnutí. Navíc obsahují přísady na zvýšení stability vůči stárnutí. Oleje řady RENOLIN VG si tyto vlastnosti uchovávají během dlouhé doby provozu, což zajišťuje jejich vysokou užitnou hodnotu.

2. Příznivá viskozitně-teplotní závislost

Čím rozdílnější jsou provozní teploty, tím důležitější je závislost viskozity hydraulického oleje na teplotě. Výrobci hydraulických čerpadel ve svých návodech k použití upozorňují na to, že čerpadlo může požadovaný provozní tlak vyvinout jen tehdy, kdy viskozita hydraulického oleje nepřekročí určitou hodnotu. Příznivá viskozitně-teplotní závislot olejů řady RENOLIN VG zabezpečuje rychlý a bezpečný rozběh při nízkých teplotách a při vysokých teplotách dostatečnou viskozitu, kdy je možná tvorba nosného mazacího filmu, je zajištěna stálá funkce hydrauliky a je dostatečně utěsněn tlakový systém.

3. Vysoká tlaková zatížitelnost a velmi dobrá ochrana opotřebení

Od hydraulických olejů se vyžaduje, aby plnily různé požadavky mazání v agregátech, kde dochází k opotřebení, jsou to například čerpadla, ložiska a jiné vysoce zatížené díly. Účinnost a životnost těchto zařízení je proto zcela závislá na chování oleje v oblasti smíšeného tření. Oleje řady RENOLIN VG obsahují EP přísady, které snižují tření a spolehlivě chrání kluzné třecí dvojice před opotřebením. Ochranné vlastnosti olejů proti opotřebení jsou zjišťovány dle DIN 51 389 "Mechanická zkouška hydraulických kapalin v lamelovém čerpadle". Oleje řady RENOLIN VG požadavky splňují. Při zkoušce ve zkušební převodovce FZG A/8, 3/90 dle DIN 51 354 bylo docíleno zatěžovacího stupně 12, aniž by došlo k přechodu do režimu havarijního opotřebení.

4. Vynikající antikorozní ochrana

Během chladnutí hydraulického oleje může dojít v olejové nádrži k tvorbě kondenzátu. Tato voda může způsobovat korozi a následně vést k opotřebení. Kovový otěr svým katalytickým účinkem urychluje oxidaci oleje. Oleje řady RENOLIN VG obsahují povrchově aktivní přísady, které pokryjí kovové povrchy a v případě vlhkosti zamezují korozi na oceli a neželezných kovech.

5. Dobrá schopnost odlučování vzduchu a nízká pěnivost

Oleje řady RENOLIN VG se díky použitému základovému oleji vyznačují vyjímečně dobrým odlučováním vzduchu. Zamezuje se tak potížím při vysokém nasycení oleje vzduchem. Pohlcený vzduch je rychle odloučen a vzniklá pěna se rychle rozpadá.

6. Optimální deemulgační schopnosti

Mnoho uživatelů velkých hydraulických zažízení vyžaduje od hydraulických kapalin účinné oddělování vody nebo kondenzátu vzniklého do zařízení a možnost jeho odvádění z nádrže k tomu určeným výpustním kohoutkem. Oleje řady RENOLIN VG vykazují velmi dobrou schopnost oddělování vody. Tím je zamezeno tvorbě kalu (vody a oleje).

7. Výhodné chování k těsnící materiálům

Elastomery používané v hydraulických zařízeních se nesmějí při styku s hydraulickou kapalinou smršťovat ani bobtnat. Proto byly vlastnosti hydraulických olejů řady RENOLIN VG vůči těsnícím materiálům zkoušeny dle DIN 53 521 ve spojení s DIN 53 505 při 100°C po dobu 168 hodin. Dle DIN 51 524 se zkoušky provádějí se zkušebním materiálem SRE-NBR 1 - (standardní referenční elastomer; nitrilovaný kaučuk). Výrobci těsnících materiálů mohou zpravidla ze zjištěných hodnot odvodit odolnost použitých elastomerů ve zkoušených kapalinách. Výsledky zkoušek prokázaly dobrou snášenlivost olejů řady RENOLIN VG s elastomery.

8. Další údaje

Pod obchodním označením RENOLIN VG jsou k dispozici vysoce hodnotné produkty, které mohou být použity jednak jako hydraulické oleje nebo díky jejich speciálním vlastnostem také jako mazací oleje pro nejrůznější účely použití, například pro převody, ložiska a mnoho dalších oběhových systémů. Splňují a překračují základní požadavky kladené na mazací oleje typu CLP dle DIN 51 517-3.

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Vaše recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže: