Kategorie
1-combinata-home 2-banner-oleje 3-banner-prodejny 4-banner-naradi 5-banner-sluzby 6-banner-autodoprava

PLANTOHYD 40 N - 20L

PLANTOHYD 40 N - 20L
Výrobce: Fuchs
Číslo produktu:
Dostupnost: Dodání 2 - 3 dny
Cena: 3 824 Kč
Bez daně: 3 160 Kč
Množství:  
   - NEBO -   

Ekologicky nezávadný širokorozsahový hydraulický olej na bázi řepkového oleje (HETG) pro zemědělské a stavební stroje, biologicky rychle odbouratelný. Odpovídá VDMA 24568.

Popis produktu:

Hydraulické systémy moderních zemědělských a stavebních strojů mají olejové náplně často až několik set litrů. Prasklá olejová hadice nebo nepozornost může vést k enormnímu znečištění životního prostředí, zejména při použití hydraulických olejů na ropné bázi. Neplatí to pouze pro tzv. vodohospodářská ochranná pásma. Ekologicky nezávadné hydraulické oleje se proto setkávají se stále rostoucím zájmem uživatelů a úřadů.

Přednosti:

 • Použitím ekologicky nezávadného hydraulického oleje PLANTOHYD 40 N na bázi řepkového oleje se při jeho úniku výrazně redukuje znečištění životního prostředí.
 • PLANTOHYD 40 N se vyrábí na bázi surovin rostoucích v našem klimatickém pásmu (řepkový olej). To také doplňuje kladené ekologické espekty.
 • PLANTOHYD 40 N odpovídá třídě 0 látek ohrožujících vodu.
 • PLANTOHYD 40 N se nerozpouští ve vodě. Po úniku nebo ztrátě (například prasklé hadice) je zachycován v horních vrstvách půdy, kde je rychle biologicky odbouráván. Nedostává se proto tak snadno do spodních vod jako vodou rozpustné produkty.

Pokyny pro použití:

 • PLANTOHYD 40 N je, pokud jde o viskozitu, zařazen do třídy motorových olejů SAE 5W-20 a doporučuje se pro hydraulické systémy, ve kterých mají být použity motorové oleje tříd SAE 5W, SAE 10W, SAE 15W, SAE 20W, SAE 20W-20, případně hydraulické oleje dle ISO VG 32, VG 46 a VG 68.
 • U oleje PLANTOHYD 40 N byla se zřetelem na používání v zimním období zajištěna tekutost za studena až do -25°C. Pro vysvětlení je nutno uvést, že významný výrobce hydraulických zařízení (čerpadel a podobně) uvádí při používání hydraulických olejů na ropné bázi:
         
   Viskozitní třída ISO  Zařazení oleje výrobcem  Minimální spodní  
       rozběhová teplota  
   VG 68  tropy            -3 °C  
   VG 46  střední Evropa - léto          -10 °C  
   VG 32  střední Evropa - zima          -18 °C  
         

 

 • Z důvodů ochrany životního prostředí musí být při přechodu na PLANTOHYD 40 N hydraulický systém co nejlépe vyprázdněn. Pouhým doplněním produktu PLANTOHYD 40 N nevznikne olejová směs šetřící životní prostředí.

Upozornění:

Polyglykoly nejsou mísitelné ani snášenlivé jak s produktem PLANTOHYD 40 N, tak ani s hydraulickými oleji na bázi ropných olejů!

 • Při přechodu na PLANTOHYD 40 N v hydraulických systémech naplněných ropnými oleji není nutná výměna filtrů.

PLANTOHYD 40 N byl zkoušen na snášenlivost s běžnými kvalitními laky podle DIN 53 168.

Opravné laky nebo laky, které nejsou vyrobeny na dvousložkové bázi, mohou být méně odolné jak vůči ropným, tak i řepkovým olejům. Je proto nutno zamezit potřísnění těchto povrchů produktem PLANTOHYD 40 N.

 • PLANTOHYD 40 N se pro svou charakteristiku hodnoty součinitele tření, podmíněnou chemickou povahou rostlinného oleje, nemá používat u agregátů, které je nutno plnit oleji ATF nebo tzv. oleji pro mokré brzdy (UTTO případně STOU).
 • Po přechodu na PLANTOHYD 40 N je nutné v zájmu provozní bezpečnosti vyčistit asi po 50 provozních hodinách olejové filtry nacházející se v hydraulickém systému (kovové, síťové), případně je vyměnit (papírové apod.). Odstraní se tím nečistoty rozpuštěné a odfiltrované vysokou čistící schopností oleje PLANTOHYD 40 N.

Upozornění:

Při velmi jemné filtraci mohou případně uvolněné zbytky, například zbytky antikorozních olejů nebo nečistoty v důsledku vysoké čistící schopnosti tohoto oleje, zkrátit během první výměny olejů životnost filtrů.

 • Pro olej PLANTOHYD 40 N platí stejné intervaly výměny oleje jako pro hydraulické oleje na ropné bázi, maximálně však 2000 provozních hodin.
 • Zařízení s lamelovými brzdami chlazená olejem nebo s měničem momentu, která mají společnou nádrž s pracovní hydraulikou, nesmějí být olejem PLANTOHYD 40 N plněna.

Charakteristika:

           
   Vlastnosti  Jednotka  Údaje  Zkouška dle  
   Hustota při 15°C  kg/m3  932  DIN 51 757  
   Bod vzplanutí  °C  306  DIN ISO 2592  
   Viskozita při 40°C  mm2/s  42  DIN 51 562  
   Viskozita při 100°C  mm2/s  9,6  DIN 51 562  
   Viskozitní index   -  215  DIN ISO 2909  
   Bod tuhnutí  °C  -36  DIN ISO 3016  
   Biologická odbouratelnost po 21 dnech  %  > 96  CEC-L-33-A-93  
           

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Vaše recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže:Štítky