Kategorie
1-combinata-home 2-banner-oleje 3-banner-prodejny 4-banner-naradi 5-banner-sluzby 6-banner-autodoprava

PLANTOSYN 3268 ECO - 20L

PLANTOSYN 3268 ECO - 20L
Výrobce: Fuchs
Číslo produktu:
Dostupnost: 1
Cena: 6 486 Kč
Bez daně: 5 360 Kč
Množství:  
   - NEBO -   

Hydraulický olej na bázi esterů pro zemědělské, lesnické a stavební stroje.

Popis produktu:

PLANTOSYN 3268 ECO je vysoce viskózní hydraulický olej na bázi esterového oleje (HEES), třídy HVI, určený pro zemědělské, lesnické a stavební stoje. Odpovídá VDMA 24568. Je biologicky rychle odbouratelný a neohrožuje životní prostředí.

Je zárukou preventivní ochrany životního prostředí při provozování zemědělských, lesnických a stavebních strojů v rizikových oblastech, jako například v ochranném pásmu vod, kde jejich provoz nesmí poškodit životní prostředí. Prasklá hadice nebo úniky oleje mohou mít ničivé účinky na faunu a floru. Biologicky odbouratelné hydraulické oleje mohou minimalizovat škody na životní prostředí na únosnou míru.

Předností pro provozovatele strojů při použití ekologicky nezávadného oleje je nejen ochrana životního prostředí, ale také zpravidla minimalizace finančních nákladů, neboť náklady na likvidaci zeminy kontaminované ropným olejem jsou značně vysoké.

Přednosti použití oleje PLANTOSYN 3268 ECO:

 • Není rozpustný ve vodě a při úniku nebo ztrátě oleje (například při prasklé hadici) je v největší míře zachycován a udržován vrchní vrstvou půdy, kde je biologicky odbouráván. Neproniká tak snadno do spodních vod jako produkty rozpustné ve vodě.
 • Není zařazen mezi nebezpečné látky ohrožující vodu (0 třída látek ohrožující vodu).
 • Je ekologicky nezávadnou alternativou hydraulických olejů na ropné bázi. Dle CEC-L-33-A-94 je za 21 dní z 96% biologicky odbouratelný.
 • Při přechodu z ropného hydraulického oleje není nutná v hydraulických systémech výměna filtrů.
 • Dle VDA 24 568 snášenlivý se všemi běžně používanými materiáli hydraulického systému.
 • Mazacími účinky a ochranou proti opotřebení je srovnatelný s nejlepšími hydraulickými oleji na ropné bázi.

Pokyny pro použití:

 • PLANTOSYN 3268 ECO se viskozitní třídou řadí k motorovým olejům třídy SAE 5W-20 a je doporučen pro hydraulické systémy, ve kterých mají být použity motorové oleje třídy SAE 5W, SAE 10W, SAE 15W, SAE 20W, SAE 20W-20, případně hydraulické oleje dle ISO VG 22, VG 32, VG 46 a VG 68. Je stabilní ve střihu a uchovává si svůj vícerozsahový charakter i při dlouhodobém namáhání.
 • Při přechodu z ropného hydraulického oleje na PLANTOSYN 3268 ECO musí být hydraulický systém z důvodu ochrany životního prostředí pokud možno vyprázdněn. Pro docílení naprosté čistoty biologicky rychle odbouratelného hydraulického oleje je nutno systém propláchnout. Olejová směs po pouhém naplnění tímto ekologicky nezávadným olejem není zárukou ochrany životního prostředí.
 • Vzhledem k vysoké čistící schopnosti hydraulického oleje PLANTOSYN 3268 ECO je nutné po přechodu na tento olej z důvodu provozní bezpečnosti vyčistit po 50 provozních hodinách olejové filtry v hydraulických systémech  (kovové, síťové), případně je vyměnit (papírové) a vyčistit tak řádně systém od případně rozpuštěných a uvolněných nečistot.
 • Intervaly výměny oleje jsou stejné jako u hydraulických olejů na ropné bázi.
 • Pro likvidaci oleje (při výměně oleje) platí kód odpadu 54 106.
 • PLANTOSYN 3268 ECO není pro svou charakteristiku tření, která je dána chemickou strukturou esterového oleje, vhodný pro agregáty s předpisem ATF nebo jako tzv. "olej pro mokré brzdy" (UTTO  případně STOU).
 • PLANTOSYN 3268 ECO nepoužívat pro stroje, které mají lamelové brzdy chlazené olejem nebo měniče momentů a jsou zásobeny olejem z nádrže hydrauliky.

Charakteristika:

           
   Vlastnosti  Jednotka  Údaje  Zkouška dle  
   Hustota při 15°C  kg/m3  921  DIN 51 757  
   Bod vzplanutí  °C  304  DIN ISO 2592  
   Viskozita při 40°C  mm2/s  48,8  DIN 51 562  
   Viskozita při 100°C  mm2/s  9,6  DIN 51 562   
   Viskozitní index  -  185  DIN ISO 2909  
   Bod tuhnutí  °C  - 42  DIN ISO 3016  
           

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Vaše recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže:Štítky